Naksan Holding 50 bin kişiye aşure dağıttı.

Muharrem Ayı dolayısıyla Naksan Holding tarafından 50 bin kişiye aşure ikramı yapıldı.

Naksan Holding Onursal Başkanı Şıh Mehmet Nakıboğlu tarafından yaptırılan aşureler, Gaziantep’te bulunan camiilere, öğrenci yurtlarına, vakıflara, derneklere, resmi kurumlara, yardıma muhtaç ailelere, Naksan çalışanlarına, ailelerine ve akrabalarına dağıtıldı.

Naksan Holding her yıl olduğu gibi bu yılda Cuma namazı sonrası bir çok camii de geleneksel hale gelen aşure dağıtımını gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gören aşure dağıtımı vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar Şıh Mehmet Nakıboğlu’na aşure dağıtımı ile ilgili olarak teşekkür etti.

Naksan Holding Fabrikalar Direktörü Ahmet Naci Fıstık, İslam medeniyetinde ve tarihinde aşurenin önemine işaret etti. Muharrem ayının 10'una denk gelen aşure gününde Allah'ın bir çok peygambere değişik ikramlarda bulunduğunu anlatan Ahmet Naci Fıstık," Hz. Adem'in tevbesi aşure günü kabul edilmiştir. Hz. Eyüp Aleyhisselam yakalandığı hastalıktan aşure günü kurtulmuştur." dedi.

Her yıl geleneksel olarak vatandaşlarımıza ve personellerimize aşure ikramında bulunuyoruz diyen Ahmet Naci Fıstık, “Bu vesileyle insanlara bolluk ve bereketin simgesi olan Muharrem Ayı’nı hatırlatmak istedik. Türk halkı olarak dil, din, ırk farkı gözetmeden birlik beraberlik içerisinde olursak huzur buluruz. Muharrem ayının en güzel sembollerinden olan aşureyi dağıtarak, bu güzel kültürün yeni nesle anlatılmasını ve yaşatılmasını arzu ediyoruz. Bu vesile ile barışın, kardeşliğin ve kucaklaşmanın günü olan Aşure günü tüm insanlığa ve Müslümanlara hayırlı olsun. Bu mübarek ayın bütün İslam dünyasına ve insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.