Atlas Halı Aksesuar ve Mobilya San. Tic. A.Ş.

47 yıllık geçmişiyle, Türkiye’nin en köklü halı markalarından biri olan ve 2011 yılında Naksan Holding çatısı altında geçen Atlas Halı; ileri teknolojiye sahip üretim tesisleri, Türk halıcılığına yön veren AR-GE çalışmaları, yenilikleri ve iş ortakları olarak tanımladığı hızla genişleyen bayi ağı ile sektörde öncü markalardan biri olarak faaliyet gösteriyor.

Geçmişten getirdiği değerleri de koruyarak yenilikçi ve inovatif yaklaşımla kendi kendini temizleyen nano halı dünya buluşuna imza atan Atlas Halı; kalitesi ve sahip olduğu gelişmiş dokuma teknolojileriyle olduğu kadar, Türkiye’nin önde gelen birçok başarılı tasarımcının imzasını taşıyan özgün, fark yaratan tasarımlarıyla da, her zaman tercih edilen olmayı başarıyor.

Petunya Serisi’nde yer alan “Derun” adlı ürünüyle “Design Turkey 2014’ün En İyi Tasarımı” ödülünü almaya hak kazanan ve kitlesel pazarlama yapan firmalar arasındaki ilk halı markası olan Atlas Halı, nano halı dünya buluşu ile birçok inovasyon seminerlerinde, kongrelerinde ve üniversitelerde başarı öyküsü olarak işleniyor, ilgi görüyor. Marmara Üniversitesi’nin düzenlediği “İnovasyon ve Proje Pazarı Günleri” etkinliğinde, “İnovatif Ürün” Özel Ödülü alan Atlas Halı, Gazi TTO’nin düzenlediği, ”Açık İnovasyon: Fırsatlar, Limitler, Farklı Bakış Açıları”na da katılarak teşekkür plaketi aldı. Atlas Halı ayrıca; TÜBİTAK, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve TÜSİAD işbirliğiyle Türkiye’nin teknoloji geliştiren ülkeler arasında yer almasını sağlamak, yenilikçi ürünleri teşvik etmek amacıyla yapılan yarışmada da finale kaldı.

Yenilikçi ve inovasyona açık iş anlayışıyla, günümüzün sektörel ve yaşam tarzlarındaki değişimine ve gelişimine uygun dinamik bir markaya dönüşen Atlas Halı, dün olduğu gibi bugün de evlerin değişmezi, sektörün gözdesi ve ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Atlas Halı, 1967’den beri yüz binlerce ev için adeta aileden biri olan ve yaşam alanlarımızın özel bir parçası konumunun sorumluluğuyla Türkiye’de ve dünyada halı sektörünün lokomotif markalarından biri olarak büyümeyi ve gelişmeyi sürdürüyor.