Nakpilsa Dokuma Sanayi ve Tic. A.Ş

2000 yılında, Nakıboğlu ailesi tarafından kurulan Nakpilsa Dokuma San. ve Tic. A.Ş daha kurulduğu gün dokuma branda sektöründe Türkiye'nin en büyüğüydü. Takip eden 5 yıl içinde yapılan pazarlama ve satış faaliyetleri ile "Nakpilsa Brandaları" bir marka haline geldi.

2005 yılında agrotekstil ve jeotekstil kumaşları, BigBag gibi diğer teknik tekstil ürünlerin üretimi ile birlikte ihracata başlayan Nakpilsa günden güne artan kapasitesi, hızlı çözümleri ve kaliteli ürünleriyle kısa sürede yurtdışı pazarlarda da ürünleri aranan bir tedarikçi haline geldi.

Sonraki yıllar boyunca ürün gamını ve makine parkurunu sürekli genişleterek büyüyen Nakpilsa, 2012 yılında Naksan Holding bünyesindeki ana şirket Naksan Plastik ve Enerji San. Tic. A.Ş. tarafından satın alınarak daha da güçlü bir bünye, sistem ve yapı ile Naksan Plastik'in bir markası olarak devam ediyor. "Nakpilsa" marka dokuma ürünleri 105.000 metre kare kapalı alanı olan yeni ve modern bir fabrikada üretiliyor. Günük 450.000 metre kare dokuma kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı teknik tekstil üreticisi firmalarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir.